RSS
20 Жовтень
     
 
Нацбанк зробив новий прогноз щодо зростання ВВП

Національний банк України оцінив зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2-му кварталі 2017 року в 1,5%.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Відзначається, що в 2-му кварталі припинення торгівлі з неконтрольованими територіями продовжило позначатися на показниках економічної активності, насамперед промисловості.

“Наявні показники діяльності підприємств ГМК (гірничо-металургійного комплексу) в цілому відповідають оцінками Національного банку за впливом розриву транспортного сполучення на сході країни. Водночас ситуація в енергетичному секторі виявилася гіршою, ніж очікувалося, що, однак, певною мірою обумовлено тимчасовими факторами (зокрема, погодними умовами). З іншого боку, тривало поліпшення ділових очікувань підприємств і споживчих настроїв населення, а також прискорилося зростання капітальних видатків зведеного бюджету. Загалом оцінка зростання реального ВВП у 2-му кварталі 2017 була знижена в порівнянні з попереднім прогнозом (до 1,5% р/р)”, – йдеться у звіті.

У цілому прогноз зростання реального ВВП в 2017 році переглянуто до 1,6% через гірші результати економічної діяльності в 1-й половині року і зниження оцінок врожаю зернових.

 
НОВИНИ