RSS
18 Жовтень
     
 
НБУ надав одному з українських банків валютний своп для пом'якшення наслідків кібератаки

Національний банк України (НБУ) в п’ятницю надав одному з українських банків валютний своп для пом’якшення наслідків кібератаки на функціонування грошового ринку, повідомив НБУ на веб-сайті.

Як зазначив регулятор, востаннє він укладав таку угоду рік тому в зв’язку з низьким попитом на цей альтернативний інструмент підтримки ліквідності.

“Національний банк нагадує, що у банків є можливість звертатися до регулятора для залучення гривневих коштів на підтримку ліквідності шляхом укладення з НБУ валютного свопу”, – цитує прес-служба НБУ директора департаменту відкритих ринків центробанку Сергія Пономаренка.

Операція на умовах своп полягає в тому, що НБУ купує у банку іноземну валюту за гривню з одночасним зобов’язанням банку здійснити зворотну купівлю іноземної валюти на цю ж суму на певну дату в майбутньому за фіксованою в договорі ціною. Максимальна тривалість такої операції не може перевищувати 30 календарних днів. При цьому, різниця між процентними ставками за коштами в національній валюті і коштами в іноземній валюті не може бути нижчою, ніж облікова ставка НБУ плюс 2 п.п.

 
НОВИНИ