RSS
19 Грудень
     
 
Правлінню Нацбанку рекомендують дослідити ефект від потенційного введення валютної амністії

Рада Національного банку рекомендує правлінню НБУ досліджувати ефект від потенційного введення валютної амністії.

Про це йдеться в затвердженій радою оцінці проведеної правлінням політики курсоутворення і валютного регулювання.

“Що стосується подальших заходів з протидії непродуктивному відтоку капіталу з України, то в цьому контексті доцільним є проведення Національним банком всебічного дослідження потенційних ефектів від запровадження валютної амністії з подальшим міжвідомчим і громадським обговоренням такого заходу”, – сказано в документі.

Суть валютної амністії повинна полягати у звільненні від штрафних санкцій за порушення режиму іноземного інвестування за кордон і легалізацію часткою в іноземних компаніях громадянами при декларуванні ними часток в іноземних компаніях, які вони контролюють.

На думку ради, такі регуляторні дії повинні стимулювати суб’єктів економіки розкривати інформацію про свою участь в іноземних компаніях, які вони контролюють.

Нагадаємо, в 2016 році за підтримки Національного банку було підготовлено і передано в комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України 2 законопроекти, які мають забезпечити в Україні протидію зменшенню податкової бази та переміщенню прибутків за кордон з урахуванням міжнародних ініціатив ОЕСР.

Також вони передбачають приєднання України до механізму автоматичного обміну інформацією з фіскальними органами інших країн на основі конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах, яку ратифікувала Україна.

Україна приєдналася до плану дій BEPS з січня 2017 року.

 
НОВИНИ