RSS
16 Грудень
     
 
НБУ удосконалив порядок здійснення банками аналізу інформації про фінопераціїв

Національний банк удосконалив порядок здійснення банками аналізу інформації про фінансові операції.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Досі було заборонено купувати і перераховувати іноземну валюту, щоб повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, визначених видів цінних паперів, внаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземних інвесторів.

Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми регулятор буде стежити, щоб ці операції відповідали визначеному переліку умов.

У зв’язку з цим Національний банк розширив перелік індикаторів операцій, що потребують поглибленого аналізу та перевірки банками.

  • Якщо раніше до них відносилися перекази фізичних осіб на суму понад 150 тис. доларів і повернення іноземному інвестору дивідендів, то в подальшому до них буде відноситися переказ фізособи понад 150 тис. гривень в еквіваленті (крім соціальних виплат), заробітної плати нерезидентів і переказ до 50 тис. доларів для сплати податків, зборів.
  • Також до цього переліку увійшло повернення інвестицій від продажу корпоративних прав або цінних паперів.

Водночас новий механізм розширив перелік фінансових операцій, що не потребують проведення аналізу документів та інформації.

До нього додалися операції з переказу коштів за кордон на підставі індивідуальних ліцензій НБУ та переказу коштів від продажу лістингових цінних паперів на українських фондових біржах.

Також банки повинні вживати достатніх заходів для встановлення реальних власників юридичних осіб.

Відповідні зміни передбачені постановою правління від 25 травня № 43, яка набирає чинності з 12 червня 2017 року.

 
НОВИНИ