RSS
16 Грудень
     
 
В DCH підтверджують інтерес Ярославського до Промінвестбанку

Український бізнесмен, власник і президент компанії DCH Олександр Ярославський за підсумками розгляду російським Внєшекономбанком (ВЕБ) його заявки на купівлю українського Промінвестбанку (ПІБ, Київ) найближчим часом планує подати заявку в Національний банк України, щоб почати необхідні для придбання ПІБ узгоджувальні процедури, йдеться в прес-релізі DCH в п’ятницю.

“Вчора, 18 травня 2017 року, наглядова рада Внєшекономбанку розглянула пропозицію О. Ярославського про придбання Промінвестбанку, дочірньої структури ВЕБ в Україні”, – повідомляє прес-служба DCH.

Нагадаємо, російське видання “Коммерсантъ” у п’ятницю повідомило, що О. Ярославський увійшов в число претендентів на купівлю ПІБ, зробив ВЕБу відповідну пропозицію в кінці минулого тижня, а 18 травня про кандидатів на придбання ПІБа була проінформована наглядова рада ВЕБа, засідання якої провів прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.

“Коммерсантъ” нагадує, що одна група потенційних інвесторів вже відома – в неї входять девелопер, засновник MosCityGroup Павло Фукс (в Росії позов про його банкрутство має намір подати банк “Открытие” – ред.) і депутат Верховної Ради Максим Микитась.

Сам О. Ярославський уточнив виданню, що раніше провів переговори зі Сбербанком про купівлю його української “дочки”, проте у результаті продавець вибрав іншого покупця.

Угорська OTP group, яка також цікавилася ПІБом, серед претендентів представлена не була, відзначає “Комерсант”.

У квітні Нацбанк України отримав від двох громадян країни пакети документів для погодження придбання участі в ПІБі, повідомляв раніше регулятор, не називаючи прізвищ потенційних покупців. “Зараз отримані документи зареєстровані і перебувають на розгляді. “Щодо результатів розгляду громадськість буде поінформовано додатково, у тому числі, стосовно осіб заявників”, – повідомляли в прес-службі НБУ.

Згідно зі ст. 34 закону України “Про банки і банківську діяльність”, центробанк розглядає відповідні документи протягом трьох місяців з дати отримання повного пакета документів. НБУ перевіряє відповідність ділової репутації інвестора вимогам, встановленим нормативно-правовими актами регулятора, його фінансове становище і походження коштів.

ПІБ заснований в 1992 році. У ВЕБ – 99,7% його акцій. Згідно з даними НБУ, за перший квартал 2017 року його активи скоротилися на 22,9% – до 25,61 млрд грн, у резуьтаті він опустився з 11-го на 13-е місце на ринку за цим показником серед 90 банків.

Група DCH за 20 років роботи в Україні розвивала різні інвестиційні проекти, серед яких УкрСиббанк, проданий міжнародній групі BNP Paribas, Черкаський “Азот”, “Київстар”, підготовка інфраструктури Харкова до Євро-2012. Поточні пріоритетні напрями діяльності бізнес-групи – фінанси, виробництво будматеріалів, будівництво, девелопмент, готельний бізнес. Структура активів DCH представлена, зокрема, Міжнародним аеропортом “Харків”, готелем Khаrkiv Palace 5*, мережею ТРЦ “Караван”.

Останнім великим придбанням бізнесмена був Харківський тракторний завод, який після 10-місячного простою розпочав роботу на початку 2017 року. В даний час група також знаходиться в процесі придбання страхової компанії “ІНГО Україна” (Київ): завершуються формальні процедури щодо закриття угоди з купівлі 25%-го пакета акцій, а далі DCH має намір наростити свою частку до 100%.

 
НОВИНИ