RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Оголошені переможці конкурсу річних звітів та веб-сайтів українських банків

Завершився конкурс річних звітів та веб-сайтів українських банків. Конкурс проводився згідно з підписаним 2007 року Меморандумом про співпрацю між Асоціацією українських банків та фірмами «Великої четвірки», які надають аудиторські та консультаційні послуги. Цього року Конкурс адмініструвала KPMG в Україні.

Одними з основних критеріїв оцінки річних звітів банків-учасників були:
n Суттєвість та повнота розкриття інформації.
n Наявність фінансової звітності, підготовленої згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) та (або) згідно з вимогами Національного банку України щодо складання та оприлюднення фінансової звітності банками України та наявність аудиторського висновку щодо фінансової звітності.
nРозкриття кінцевих власників банку.

Веб-сайти банків-учасників оцінювалися за такими критеріями:
n Суттєвість та повнота розкриття інформації на сайті (інформація про банк, інформація про його акціонерів, фінансова інформація та звітність, опис та координати регіональних відділень банку, контактна інформація).
n Якість подання інформації на сайті.
n Дизайн та навігація по сайту.

Відповідно до заявлених критеріїв, журі, яке складалося з представників Асоціації українських банків, Національного банку України, а також фірм «Великої четвірки», визначило переможців.

Переможцями у номінації «Річні звіти українських банків за рік, що закінчився 31 грудня 2008 року» стали:
1 місце – ПАТ Акціонерний Банк «Укргазбанк»;
2 місце – ПАТ «Перший український міжнародний банк»;
3 місце – ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України».

Переможцями у номінації «Веб-сайти українських банків» стали:
1 місце – ПАТ Акціонерний Банк «Укргазбанк»;
2 місце – ПАТ Комерційний Банк «ПриватБанк»;
3 місце – ПАТ «Мегабанк».

Коментуючи перебіг конкурсу, Анна Пархоменко, Партнер Відділу аудиту KPMG в Україні, сказала: «Для KPMG було великою честю адмініструвати цьогорічний конкурс річних звітів та веб-сайтів українських банків. Порівняно з попередніми роками слід відзначити дещо меншу кількість учасників конкурсу. Кількість банків, котрі надавали повну фінансову звітність та висновок щодо неї у річному звіті та на веб-сайті, також зменшилась порівняно з минулими роками. Відповідно, у майбутньому хотілося б бачити більшу кількість учасників змагання – саме це стане одним із критеріїв його загальної успішності і прагнення банків до відкритості і прозорості».

Віра Ричаківська, головний бухгалтер – директор Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України, відзначила: «Національний банк України завжди підтримував проведення конкурсів річних звітів та веб-сайтів банків і робитиме це надалі, адже цей конкурс стимулює банки до розкриття інформації про свій фінансовий стан і фінансові результати. Водночас, відзначаючи серйозність ставлення банків до конкурсу, слід звернути увагу і на аспекти, над якими слід працювати у майбутньому. Подекуди інформація у річних звітах мала рекламний характер, звіти були недостатньо структурованими, інформація стосовно управління ризиками не була розміщена окремо на сайті, а лише в межах  річного звіту. Відповідно, користувачам важко реально оцінити діяльність банку,  його фінансовий стан та систему управління ризиками, що є надзвичайно важливим у сучасних умовах. Саме тому банкам України, які братимуть участь у наступних конкурсах, необхідно  повністю врахувати  чіткі критерії оцінок для поліпшення своєї інформаційної прозорості, яка є важливим показником для визначення надійності банку».

Примітка для редакторів:
Конкурс звітів та веб-сайтів українських банків проводиться в Україні з 2005 року. Мета конкурсу – сприяння розкриттю банками всієї суттєвої для інвесторів та клієнтів інформації щодо своєї діяльності.

2009-12-21

 
НОВИНИ