RSS
16 Грудень
     
 
Експерти дали прогноз курсу гривні

Курс продажу безготівкового долара в Україні в квітні знизився на 2% до 26,56 грн, готівкового – на 1,9% до 26,55 грн. Такі дані представив інформаційно-аналітичний центр ЦК ForexClub.

За даними експертів, незважаючи на падіння цін на сировинних ринках і заяву про відставку глави НБУ Валерії Гонтарєвої, валютний ринок залишався стабільним.

“Заходи регулятора щодо валютної лібералізації сприяли зниженню частки тіньового ринку і перетоку операцій на міжбанк. Нещодавній транш МВФ, скорочення витрат на закупівлю енергоресурсів і зниження долара на світових ринках продовжують давати підтримку стабільності гривні”, – вважають аналітики.

За даними аналітиків, курс гривні на готівковому ринку в травні може перебувати в діапазоні 26-27,5 грн за долар. Але в разі розвитку негативного сценарію, пов’язаного з впливом зовнішніх факторів, курс може перейти у вищий ціновий діапазон – 27,5-29 грн. за долар.

Середній курс продажу готівкового євро в Україні в травні, виходячи з базового сценарію, може коливатися в діапазоні 28,5-29,5 грн. Діапазон коливання курсу продажу готівкового рубля в травні може скласти 0,46-0,49 грн.

Експерти пояснюють, що сезонний фактор залишається головною причиною зміцнення гривні – попит на іноземну валюту знижується через скорочення витрат на закупівлю енергоресурсів, додаткові витрати на травневі свята і тривалі вихідні.

Проведення “Євробачення-2017”, на думку фахівців, підвищить приплив валюти в країну і поліпшить платіжний баланс. Підтримку гривні також надаватиме скасування візового режиму з ЄС, що створить сприятливий ґрунт для зростання ділової активності і припливу інвестиційного капіталу. Нещодавній транш МВФ стримує спекулятивні настрої, а контроль над банківською системою і валютним ринком з боку НБУ знижує частку чорного ринку.

 
НОВИНИ