RSS
13 Грудень
     
 
У МВФ упевнені, що Нацбанк і надалі має знижувати облікову ставку

У Міжнародному валютному фонді вважають, що з огляду на непевність, пов’язану з механізмом трансмісії, Національному банку України варто поступово і надалі знижувати облікову ставку.

Про це йдеться в документі МВФ «Перехід до інфляційного таргетування і підвищення ефективності грошово-кредитної політики», повідомляється на сайті Фонду.

«Враховуючи велику непевність ситуації в Україні і собівартість недотримання мети, НБУ повинен бути пильним, поступово коригуючи стан монетарної політики. Враховуючи невизначеність, пов’язану з механізмом трансмісії, значну частку цін на продовольчі товари (пов’язані з товарами споживання) в ІСЦ і важливість мінімізації втрат від недотримання мети для зміцнення довіри, НБУ варто поступово і надалі знижувати облікову ставку», – йдеться в повідомленні.

У документі також вказано, що поступові зміни дають суб’єкту час пристосуватися – зокрема, банкам, можливо, доведеться коригувати свої ціни і структуру для збереження прибутковості, а також обмежувати волатильність надлишкової ліквідності.

 
НОВИНИ