RSS
16 Грудень
     
 
НБУ отримав документи від покупців Сбербанку на проведення угоди

Національний банк 10 квітня отримав документи від покупців Сбербанку на проведення угоди.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Національний банк отримав від інвестора пакет документів для погодження набуття істотної участі в Сбербанку.

Згідно з поданими документами, інвестором виступає громадянин Великобританії та Російській Федерації – Саїд Гуцерієв, який має намір придбати 77,5% акцій Сбербанку.
Водночас, як випливає з представленого у складі пакету документів схематичного зображення структури власності, яку буде мати Сбербанк у разі придбання інвестором істотної участі, найближчим часом також очікується подання пакета документів від ще одного інвестора – Норвик Банку (JSC Norvik Banka), який має намір придбати 22,5% акцій СБербанку.

Зараз отримані від Гуцерієва документи зареєстровані і перебувають на розгляді.
У відповідності до ст. 34 закону України “Про банки і банківську діяльність” Національний банк розглядає документи, зазначені у цій статті, протягом 3 місяців з дня отримання повного пакета відповідних документів.

При розгляді пакету документів Національний банк перевіряє ділову репутацію інвестора за вимогами, встановленими у нормативно-правових актах НБУ, його фінансовий стан і джерела походження коштів.

Крім того, Національний банк має право заборонити юридичній або фізичній особі набувати або збільшувати істотну участь у банку у випадках, визначених у ст. 34 закону України “Про банки і банківську діяльність”.

Як повідомлялося, у березні Сбербанк РФ домовився про продаж дочірнього банку в Україні Саїду Гуцерієву (синові власника нафтової компанії “Русснєфть” Михайла Гуцерієва) та Григорію Гусельникову.

16 березня Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій проти 5 банків з російським держкапіталом.

Санкції (запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних з банком осіб) введені на рік проти Сбербанку, VS Банку, Промінвестбанку, Банку ВТБ і БМ Банку.

 
НОВИНИ