RSS
23 Лютий
     
 
Банк Естонії схвалив дизайн двох пам'ятних монет (фото)

Наглядова рада Банку Естонії схвалила дизайн двох пам’ятних монет, випуск яких очікується в 2017 році. Вибір був зроблений за допомогою конкурсного відбору.

Банк Естонії в грудні 2016 року оголосив загальний конкурс на кращий проект пам’ятної €2 монети 2017 року “Шлях Естонії до незалежності”. Очікуваний тираж – 1,5 млн штук.

Дизайн пам’ятної монети, що переміг у ході голосування, був створений художником Яаном Меристо. На монеті зображено дуб, дубову гілку, жолудь і дубове листя, що символізують силу і довголіття. Останні зображені на гербі Естонської Республіки, а дуб – національне дерево країни.

Пам’ятна монета відрізняється від звичайної тільки однією стороною, де зображений національний мотив, і буде виготовлена зі сплаву міді і нікелю. Монета увійде в обіг у другій половині 2017 року і буде діяти як законний засіб платежу у всій зоні євро.


Переможцем серед дизайнерів колекційної монети €10 став італійський дизайнер Кармен Тесто. Зображення на монеті присвячено естонським спортсменам та делегаціям, які беруть участь у зимових Олімпійських іграх в Пхенчхані в Південній Кореї в 2018 році.

На монеті зображений спортсмен в кристалах снігу. Очікується випуск 2 тис. срібних монет на початку 2018 року.

Призовий фонд для кожного переможця складе €2000 і буде вручено переможцям після карбування монет.

В конкурсі дизайну для пам’ятної монети номіналом €2 брали участь 32 ескізи, а в конкурсі на колекційну срібну монету €10 – 20 робіт.

 
НОВИНИ