RSS
24 Жовтень
     
 
Керівництво Імексбанку вивело з нього $11 млн за місяць до тимчасової адміністрації - Фонд гарантування

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє, що напередодні визнання Імексбанку неплатоспроможним з нього було виведено близько 11 млн доларів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби фонду.

За даними ФГВФО, оцінна вартість активів Імексбанку становить менше 15% від суми, зафіксованої в бухгалтерській звітності банку.

“В той час, як “на папері” вартість активів, включених до складу ліквідаційної маси, становить 14,95 млрд гривень, 4 незалежних суб’єкта оціночної діяльності оцінили їх в 2,1 млрд гривень. Аналіз операцій, що проводилися банком незадовго до введення тимчасової адміністрації, підтвердив, що в банку були застосовані схеми, маніпуляції і виведення ліквідних активів”, – повідомляють у фонді.

При цьому вкладниками банку в рамках виплати гарантованої суми вже отримано 4,168 млрд гривень.

Фонд зазначає, що майже 90% в балансовій вартості ліквідаційної маси банку – кредити, надані юридичним особам.

“Якщо в бухгалтерській звітності ця група активів була оцінена в 13,329 млрд гривень, то незалежні оцінювачі визначили їх вартість на рівні 1,536 млрд гривень”, – підкреслює фонд.

Серед причин такої низької оцінки фонд виділяє наступне: 90% кредитного портфеля – інсайдерські кредити (13,1 млрд гривень); напередодні введення тимчасової адміністрації власниками банку були виведені високоліквідні застави.

З 25 грудня 2014 року єдиним забезпеченням за кредитами 41 юрособи на суму 8,3 млрд гривень став футбольний стадіон в Одесі.

Крім того, незадовго до введення тимчасової адміністрації в результаті втіленої схеми якісний кредитний портфель фізичних осіб був уступлений на користь ТОВ “Фрегат”.

Після цього укладеним тристороннім договором здійснена заміна сторони кредитора компанії “Фрегат” новим кредитором ТОВ “Компанія Даст”.

Йдеться про 23 тис. договорів на загальну суму заборгованості 307,9 млн гривень.

За даними фонду, ціна уступлення становила лише 28,3 млн гривень.

“Втім, перерахування навіть цієї суми було здійснено без внесення живих коштів, а тільки шляхом запису в бухгалтерських документах. У схемі, зокрема, були задіяні “кошти” вкладника з великим депозитом, який, достроково розірвавши депозитний договір, начебто перерахував кошти на рахунок ТОВ “Компанія Даст” як фінансову позику. Показово, що директором і засновником цієї компанії виступає колишній співробітник банку. у той же час на балансі банку залишився проблемний кредитний портфель (майже 14 тис. кредитних договорів)”, – відзначає ФГВФО.

Також фонд констатує, що за кілька тижнів до введення тимчасової адміністрації банк перерахував компанії-резиденту з Великобританії кошти в сумі 10,9 млн доларів.

Ця сума була перерахована за програмне забезпечення, яке нібито введене компанією в офісі банку, розташованому в АР Крим в січні 2013 року.

 
НОВИНИ