RSS
24 Жовтень
     
 
Суд відмовив Ощадбанку у скасуванні кредиторських вимог Укргазбанку

Вищий господарський суд відмовив Державному Ощадному банку у скасуванні кредиторських вимог Укргазбанку до торгової компанії “Урожай” на 14,896 млн гривень.

Про це свідчать матеріали суду.

22 серпня 2016 року Господарським судом Вінницької області було порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ “Торгова компанія “Урожай” і були визнані вимоги ініціюючого кредитора – Укргазбанку на 14,9 млн гривень.

ТОВ “Торгова компанія “Урожай” входить в Lauffer Group (найбільший виробник хліба в Україні).
Ощадбанк звернувся до суду з вимогою відмовити Укргазбанку в порушенні справи про банкрутство боржника “Урожаю” і припинити провадження у справі.

У своїй апеляційній скарзі Ощадбанк констатував, що заборгованість боржника перед Укргазбанком виникла в результаті порушення зобов’язань за кредитним договором від січня 2012 року, проте в забезпечення зобов’язань Укргазбанк прийняв в іпотеку об’єкти нерухомості, що належать майновому поручителю ТОВ “Девелопмент-Граунд”.

Ощадбанк відзначав, що майно, передане в іпотеку, було заставною вартістю 27,4 млн гривень, а сума грошових вимог кредитора до боржника становить 14,9 млн гривень.

“Отже, підстав для порушення провадження у справі про банкрутство немає, оскільки вимоги кредитора повністю забезпечені заставою майна”, – йдеться в матеріалах суду.

У свою чергу Апеляційний суд вказав, що підприємство-боржник не надало доказів сплати коштів або доказів погашення суми за рахунок майна або інших активів.

Також безпідставними і необґрунтованими є доводи Ощадбанку про те, що підстав для порушення провадження у справі про банкрутство немає, оскільки вимоги кредитора повністю забезпечені заставою майна.

 
НОВИНИ