RSS
26 Вересень
     
 
Суд відібрав у Дельта Банку 1,5 тис. заставних автомобілів

Автомобілі були надані в заставу корпорацією “Укравто”. Господарський суд Києва 16 лютого визнав нікчемним договір застави від 2013 року між Дельта Банком та корпорацією “Укравто”.

Про це йдеться в рішенні суду. Згідно з матеріалами суду, 24 жовтня 2013 року Дельта Банк відкрив кредитну лінію “Запорізькому автомобілебудівному заводу” на 34,2 млн доларів під 8,5% на термін до 28 вересня 2018 року.

Заставою виступили 1 505 автомобілів, що належать ТОВ “Фалькон-Авто”. В рамках договору “Укравто” з Дельта Банком останньому були передані зазначені транспортні засоби балансовою вартістю 95,096 млн гривень. Слід зазначити, що заставне майно перебувало на зберіганні у дилерів в 23 областях України, а також в Криму.

Позивач стверджував, що автомобілі не можуть бути товарами в обороті, оскільки мають ознаки індивідуалізації, а в Держреєстрі обтяжень рухомого майна не може бути обтяжено автомобілі без зазначення їх точних характеристик (тип, модель, рік виробництва, колір, об’єм двигуна, повна маса, VIN-код). Тому суд визнав нікчемним договір застави, що дозволяє “Укравто” вивести 1,5 тис. автомобілів з-під застави Дельта Банку. Банк може подати апеляцію.

 
НОВИНИ