RSS
26 Вересень
     
 
НБУ побачив готовність зростання в банківській системі

Банківська система України після трирічного очищення зазнала якісних змін і готова до зростання, заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва під час конференції за участю глав центральних банків країн-членів Міжнародного валютного фонду і Світового банку.

“Ми впевнені, що зараз, після трьох років постійної роботи, ландшафт банківської системи зазнав істотних якісних змін, а підстави для зростання здорового фінансового сектора закладені”, – наводяться слова Гонтарєвої в повідомленні на сторінці НБУ в соцмережі Facebook.

Глава НБУ приділила увагу тим умовам, в яких перебувала Україна перед початком “великого банківського очищення” і підкреслила безальтернативність тих змін, які довелося впроваджувати.

Також Гонтарєва поділилася з колегами досвідом одночасного проведення стрес-тестування, очищення і впровадження нових нормативів регулювання.

В процесі очищення банківської системи за 2014-2016 роки і початок 2017 року Національний банк України прийняв рішення про виведення з ринку 90 банків. В тому числі 33 банки стали неплатоспроможними в 2014 році, ще 33 – в 2015-му, 21 – у 2016-му і три – в 2017 році.

 
НОВИНИ