RSS
20 Жовтень
     
 
Фонд гарантування вкладів за позбавлення депозитних гарантій вкладників ризикових банків

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виступає за надання йому права позбавляти депозитних гарантій вкладників ризикових банків.

Про це повідомив директор – розпорядник фонду Костянтин Ворушилін.

Директор Фонду гарантування вкладів повідомив, що фонд пропонує надати йому право переводити деякі банки в статус тимчасових неучастников Фонду, якщо вони починають проводити політику ризиків.

“Необхідно диверсифікувати ставку внеску банків до фонду, щоб ті банки, які проводять більш ризикову політику, робили відрахування до фонду більше, ніж ті, які проводять зважену, спокійну політику. Ми над цим зараз працюємо. Ми зараз працюємо над тим, щоб в новому законодавстві була можливість деякі банки переводити в статус тимчасово неучастников фонду, якщо вони починають проводити політику ризиків. І ми повинні оголосити про це всім: хочете, як у випадку з “Михайлівським”, внести гроші в “михайлівські” фінансові компанії, тоді це ваша зона відповідальності. Не повинно суспільство відповідати за якісь ризиковані операції окремих громадян”, – зазначив Ворушилін.

Як повідомлялося, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб винен Міністерству фінансів 60 млрд гривень, Національному банку – 9 млрд гривень.

 
НОВИНИ