RSS
23 Листопад
     
 
Банки-банкрути не зможуть відновитися через суд - експерт

На початок року суди пристали на бік 12 банків-банкрутів. Протягом року таких банків буде значно більше. Про це розповів радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

Однак судове рішення на користь банку ще не означає повернення його на ринок. Повернути банківську ліцензію буде важко з технічних причин, зазначає експерт.

“Національний банк приймав рішення про визнання цих банків неплатоспроможними. Їх позбавляли банківської ліцензії, виводили з ринку. Запроваджували туди тимчасову адміністрацію від Фонду гарантування вкладів. Коли власники банку оскаржують це рішення, то тільки повертають контроль над юридичною особою – банком. Відновлюють свій адміністративний контроль над юридичною особою, але не мають банківської ліцензії. Тобто не мають права вести банківську діяльність”, – говорить Кущ.

Ці банки не з’являться на ринку як фінансові установи після оскарження рішення регулятора в суді.

“Не уявляю, як можна оскаржити рішення Національного банку, а потім прийти і отримати там ліцензію. Це можливо при новому керівництві, якщо воно визнає попередні дії помилковими”, – додає експерт.

 
НОВИНИ