RSS
17 Грудень
     
 
НБУ розширив критерії відбору банків для участі у валютних інтервенціях із запитом кращого курсу

Національний банк України розширив критерії відбору банків для участі у валютних інтервенціях із запитом кращого курсу, повідомляється на веб-сайті центробанку.

Відповідне рішення НБУ зафіксовано постановою правління центробанку №1 від 5 січня 2017 року “Про внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою”.

Відтепер, замість найбільших по торговим оборотам банків-учасників міжбанківського валютного ринку, у валютних інтервенціях зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками останнього кварталу будуть мати найвищий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку.

Цей рейтинг буде розраховуватися за трьома критеріями: обсяг операцій банку з купівлі-продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку і НБУ (питома вага цього критерію в підсумковій рейтинговій оцінці – 50%); обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти (30%) і обсяг активів банку (20%).

Нові правила вступають в силу з 6 січня 2017 року.

Як повідомлялося, НБУ в кінці жовтня 2016 року затвердив порядок проведення нової форми валютних інтервенцій – запит найкращого курсу, відповідно до затвердженої стратегії валютних інтервенції НБУ на 2016-2020 роки.

Для проведення такого виду інтервенції НБУ робитиме запит у банків ціни на купівлю-продаж іноземної валюти через торгово-інформаційна система (ТІС). Після отримання пропозицій банків, НБУ буде укладати угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

 
НОВИНИ