RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ закликає підтримати законопроект, який сприятиме розвитку національного ринку капіталу

sugonyakopres.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Миколи Азарова з проханням підтримати законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (№ 5012), яким  передбачається скасувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривню.

Як наголосив Президент АУБ у своєму листі, в сучасних умовах глобального світового дефіциту інвестиційних ресурсів, кожна країна, тим більше та, економіка якої розвивається, має створювати максимально сприятливі умови для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій. Створення таких умов – це один із базових елементів комплексного пакету заходів з відновлення сталого економічного зростання. “Проблему дефіцитів (бюджетного, пенсійного) необхідно вирішувати не шляхом розширення бази оподаткування, а виключно через глибоке реформування податкової системи, механізму адміністрування податків, збільшення надходжень через зростання реального сектору економіки та доходів населення”, – наголошується у листі Президента АУБ.

За словами Олександра Сугоняка, досвід багатьох країн світу вказує, що не треба лякатися кардинального зменшення податкового навантаження. Приклад зниження прибуткового податку з громадян в Україні свідчить, що активізація сукупного попиту та детінезація доходів населення в декілька разів перекривають негативні наслідки від зменшення номінальної ставки податку. Цей досвід необхідно застосувати і у подальшому.

У зв’язку з цим, Асоціація українських банків звернулась до профільного парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності з обґрунтуванням необхідності підтримати законопроект № 5012, а також під час розгляду проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2010 р.» вилучити з проекту Державного бюджету на 2010 рік норму про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривню.

Як відзначив Президент АУБ, реалізація зазначених змін стане одним із елементів системного пакету заходів із стимулювання національного ринку капіталу та призведе до поступової детінезації валютного ринку та збільшення притоку іноземних інвестицій в Україну.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-12-15
 
НОВИНИ