RSS
16 Грудень
     
 
НБУ визнав ще один банк неплатоспроможним

6 грудня правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ВАТ “Банк Траст” до категорії неплатоспроможних.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Регулятор повыдомляэ, що погіршення фінансового стану ПАТ “Банк Траст” мало системний характер та спричинено низкою чинників. Зокрема, значний обсяг кредитів банку надавався на територіях, на яких зараз здійснюється АТО. Через відсутність обслуговування таких кредитів, фінансовий стан банку значно погіршився. Капітал банку набув від’ємного значення (на 01.12.2016 – “-” 135 млн. грн.). Це, у свою чергу, спричинило порушення економічних нормативів.

Розроблена ПАТ “Банк Траст” програма капіталізації не містила підтвердження можливості реалізації запланованих заходів щодо поліпшення фінансового стану банку у встановлені строки. Зокрема, були відсутні гарантійні листи від акціонерів (інвесторів) щодо забезпечення капіталізації.

Акціонер банку вів переговори з рядом інвесторів, щодо можливості продажу банку. Проте, офіційний пакет документів на погодження набуття істотної участі в ПАТ “Банк Траст” до Національного банку не надходив.

З 02 липня 2016 року ПАТ “Банк Траст” мав обмеження на залучення вкладів фізичних осіб. Водночас, наприкінці листопада, незважаючи на заборону від НБУ, банк поновив залучення вкладів населення за завищеними відсотковими ставками.

За даними НБУ, 96% вкладників ПАТ “Банк Траст” отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають виплати у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна гарантована сума відшкодування сягає 552 млн. грн.

Власниками істотної участі в банку є український бізнесмен Володимир Авраменко (78.9%) та громадянин РФ Сергій Бєляєв (16.1%). Водночас, до середини 2015 року акціонерами банку були громадяни РФ Ілля Юров, Микола Фетісов та Сергій Бєляєв.

 
НОВИНИ