RSS
17 Лютий
     
 
Всесвітній банк розповів, що потрібно Україні для зростання ВВП на 3-4% на рік

Українська влада за останні 3 роки зробила дуже багато для відновлення економіки, проте для досягнення зростання ВВП на 3-4% на рік в середньостроковій перспективі необхідно не зменшувати темп реформ.

Кахконен підкреслила, що за останні 3 роки уряд провів більше реформ, ніж за попередні 15 років, відзначивши серед них перехід до гнучкого курсоутворення, фіскальну консолідацію і підвищення тарифів на газ з введенням субсидій для незахищених верств населення, дерегуляцію, електронне декларування.

“У результаті цих реформ економіка більш-менш стабілізувалася, і макроекономісти бачать деяке відновлення, хоча і невелике – реальний ВВП зріс на 1,1% за перші три квартали. Дефіцит сектору загальнодержавного управління скоротився до 2% ВВП в 2015 році проти 10% в 2014. Ви також знаєте, що проводиться очищення банківського сектору і понад 80 банків було виведено з ринку”, – сказала Кахконен.

За її словами, якщо не рухатися далі в напрямку структурних реформ, економічні перспективи будуть залишатися слабкими і знову виникнуть економічні дисбаланси з негативним впливом на рівень життя населення, в той час, як збереження колишніх темпів реформ на рівні, що викликає довіру інвесторів, допоможе досягти економічного зростання 3-4% у середньостроковій перспективі. “Процес триває, зроблено дуже багато, але потрібно зробити ще набагато більше.

Сильне і стійке відновлення ще не почалося. На жаль, в Україні бідність зросла в останні роки. Зараз підходящий час, щоб Україна почала роботу з усунення серйозних вузьких структурних місць, які заважають розвиватися економіці. Крім того, потрібно посилити антикорупційні заходи”, – додала директор Всесвітнього банку.

 
НОВИНИ