RSS
14 Грудень
     
 
В Україні посилять покарання за злом карткових рахунків та електронних гаманців

Нацбанк і депутати розширюють в Україні доступ до використання платіжних карток та електронних грошей. Законопроектом №5361 з регулювання грошових переказів, розробленим банківським регулятором з парламентаріями та платіжними організаціями, передбачається упорядкувати діяльність небанківських фінустанов на ринку платіжних послуг, вдосконалити регулювання платіжних систем та порядок нагляду НБУ (оверсайту платіжних систем). Документ надійшов на розгляд у Верховну Раду.

У частині дозвільних новацій автори документа пропонують встановити однакові для всіх підходи при запуску платіжного бізнесу — для резидентів і нерезидентів. А ще:

створити умови для виходу міжнародних провайдерів інтернет-розрахунків на платіжний ринок України;

надати небанківським фінансовим установам, з ліцензією на перекази без відкриття рахунків, право випускати електронні гроші і мати комерційних агентів;

дозволити українським банкам відкривати рахунки юридичним особам-нерезидентам;

дозволити резидентам України використовувати електронні гроші, випущені нерезидентами, щоб здійснювати перекази і розрахунки за товари (роботи, послуги) через інтернет.

Центральні органи виконавчої влади, які реалізують державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, зможуть відкривати поточні рахунки в гривні фізособам, які отримують виплати з держбюджету.

“Законопроект актуальний, особливо з урахуванням швидкості розвитку платіжних систем і активного користування цими послугами громадян. Серед них фрілансери, які пропонують свої роботи за кордоном через інтернет. А це фотографи, ілюстратори, дизайнери, перекладачі, фахівці у сфері IT-індустрії”, — зазначив нардеп і один з авторів законопроекту Руслан Демчак.

 
НОВИНИ