RSS
18 Грудень
     
 
Фонд гарантування шукатиме опальних банкірів у США та Британії

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збирається розшукувати осіб, пов’язаних зі збанкрутілими банками, використовуючи судові інстанції США і Великобританії.

Про це повідомив директор юридичного департаменту ФГВФО Віктор Новіков.

Новіков повідомив, що Фонд вже ініціював 3214 заяв правоохоронцям про вчинення кримінального правопорушення на загальну суму 256 млрд грн, з яких 376 заяв – проти власників і топ-менеджерів неплатоспроможних банків на загальну суму 187 млрд.

“У більшості випадків активи були виведені за кордон. І у нас є підстави вважати, що ми можемо дістати деяких пов’язаних осіб за кордоном, використовуючи судову гілку влади інших країн, зокрема Сполучених Штатів Америки, Великобританії, – пояснив Новіков. – За кордоном інструментарій притягнення до цивільно-правової відповідальності працює ефективніше. Перші позови до іноземних судів, можливо, будуть в наступному році”.

За його словами, в даний час Фонд проводить акредитацію юридичних компаній, послуги яких будуть оплачуватися по системі “гонорар успіху” – компанія отримає плату вже від надходжень по виграній справі, а не авансом.

Пояснюючи причини звернення до іноземних судів, Новіков пояснив, що в Україні правоохоронці ведуть слідство роками, суди приймають упереджені рішення, а скарги на дії суддів губляться в бюрократичній системі Мін’юсту.

“Виграти суд – це тільки половина справи, борг треба стягнути. Ми виграємо більшість судових справ, але Державна виконавча служба – теж одна з проблем. У нас вже близько 120 тисяч виконавчих проваджень, але ми не бачимо зусиль державних виконавців з пошуку і повернення активів”, – підкреслив він.

На 1 липня, за словами Новікова, стягненню через виконавців підлягає 145 млрд грн, і в той же час, з початку поточного року Фонд і неплатоспроможні банки вже заплатили понад 63 млн грн судового збору за наявними справами. “Сподіваємося, що з появою приватних виконавців відповідно до нещодавно оновленого законодавства з’явиться нова служба, яка буде мотивована на пошук майна і задоволення вимог кредиторів”, – зазначив представник Фонду.

Як повідомлялося, в процесі очищення банківської системи Національний банк України за 2014-2015 роки визнав неплатоспроможними 63 банки, які передані в управління Фонду гарантування вкладів. З початку цього року НБУ вирішив вивести з ринку ще 15 фінустанов.

 
НОВИНИ