RSS
26 Вересень
     
 
Активи банків країн СНД продовжують скорочуватися через девальвацію валют

При цьому активи топ-200 найбільших банків СНД на 1 січня 2016 року склали 1,19 трлн рублів, що на 19% менше, ніж роком раніше.

Негативна динаміка пояснюється падінням курсів валют всіх країн пострадянського регіону. Рубль і казахський тенге за два роки подешевшали до долара вдвічі. Значне падіння до долара також продемонстрували азербайджанський манат, киргизький сом і ін.

В таких умовах пропорційно знизилися і вимоги, необхідні для потрапляння банку в рейтинг. Цього року мінімальний обсяг активів для участі в рейтингу склав 0,51 млрд доларів. Для порівняння, в 2014 році він становив 0,96 млрд доларів.

Таким чином, банк, який займав в 2014 році 200-е місце, зараз міг би виявитися на початку другої сотні. “Ослаблення вимог до кандидатів” очікувано призвело до появи в рейтингу нових країн-учасників. Якщо за підсумками 2013 року в нього входили 9 країн, то за підсумками 2015 року – 11.

Першість в рейтингу як і раніше займають російські банки: на їхню частку припадає майже 60% від загальної кількості. На другому місці розташувалися казахські банки – 9,5% від представлених в рейтингу, частка українських банків становить 8,5%, а узбецьких – 5,5%.

Білорусь стала п’ятою країною за представленістю банками в рейтингу – 4,5%. Частка інших країн ще нижче, а у новачка рейтингу-2015 – Таджикистану – всього 1%. Під загрозою вимивання з рейтингу, перш за все, середньоазіатські банки, оскільки в цьому регіоні зберігаються кризові явища і валютна нестабільність.

Таким чином, представництво країн СНД в наступному рейтингу може скоротитися проти тенденції останніх років з її розширення.

 
НОВИНИ