RSS
16 Грудень
     
 
Німеччина підозрює в махінаціях 20 міжнародних банків

Фінансові та податкові регулятори землі Північний Рейн – Вестфалія (Німеччина) підозрюють низку міжнародних банків, зокрема, JP Morgan, Barclays і BNP Paribas, в податкових махінаціях, повідомляє Deutsche Welle.

Розслідування у місті Хаген і інших містах землі Північний Рейн – Вестфалія ведуться щодо 20 фінінститутів і їхніх партнерів.

Як стало відомо німецьким телеканалам NDR, WDR і газеті Suddeutsche Zeitung, що входять в об’єднання розслідувальної журналістики, фінінститути підозрюються зокрема в тому, що повернення з податку на прибуток з капіталу, сплаченого один раз, вони оформляли неодноразово (так звані угоди Cum-ex ).

На думку експертів, податкові втрати Німеччини становлять більше 10 млрд євро, однак зараз існують лише приблизні оцінки. Якщо підозри слідчих органів підтвердяться, то банкам або їх окремим керівникам і співробітникам можуть загрожувати штрафи.

Тим часом прокуратура Дюссельдорфа веде розслідування відносно «дочки» HSBCHSBC Trinkaus, що базувався в цьому місті, в зв’язку з сумнівними операціями з акціями в 2005-2011 роках.

Як уточнює WDR, у слідчих виникли підозри щодо ряду фінінститутів після того, як др них потрапив диск, що містить назви понад 100 німецьких і міжнародних банків і «цінні вказівки», що свідчать про їхню можливу залученість в податкові махінації.

 
НОВИНИ