RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Відбулась зустріч керівництва АУБ з представниками громадських організацій підприємців малого та середнього бізнесу

pidpr.jpgВ Асоціації українських банків відбулась зустріч керівництва АУБ з представниками всеукраїнських та регіональних громадських організацій, що представляють малий та середній бізнес. Зокрема, у зустрічі взяли участь представники Союзу промисловців та підприємців, Асоціації автомобільних вантажних перевізників, Профспілки таксистів, Громадського руху кредитних позичальників та інших громадських організацій підприємців з Черкаської, Вінницької, Рівненської, Львівської, Запорізької, Дніпродзержинської, Дніпропетровської, Одеської, Івано-Франківської областей України. З боку АУБ у зустрічі взяли участь Президент Асоціації Олександр Сугоняко, Перший віце-президент АУБ Володимир Бондар, керівники Департаментів АУБ.

Тема обговорення – відносини банків та підприємців. Мета – спроба розпочати системний діалог між позичальниками та кредиторами для пошуку шляхів розв”язання нагальних проблем.

В ході обговорення відбулася жвава дискусія, в ході якої сторони поділилися існуючими проблемами, обговорили можливі шляхи їх вирішення.

Під час дискусії виявилось, що у більшості представників малого бізнесу фактично існують стереотипні уявлення про “чудовий” стан фінансово-банківської системи. Тому важко було вийти з локального на системний рівень обговорення існуючих проблем.

Президент АУБ Олександр Сугоняко виступив перед присутніми з презентацією про стан економіки і банківської системи, де показав реальний стан речей та причини їх виникнення. Було відмічено, що існуючі глобальні проблеми між банками та підприємцями не можуть бути вирішені лише на рівні цих двох суб”єктів. Ці проблеми носять системний характер і без дієвої участі влади розв”язати їх самотужки неможливо. Разом з тим, локальні проблеми і окремих підприємств, і окремих банків мають бути спільно обговорені з метою їх пом”якшення.

З боку представників громадських організацій підприємців прозвучала критика в сторону деяких банків, клієнтами яких вони є. З боку позичальників, які сумлінно намагаються обслуговувати свої кредити, прозвучали претензії до регіональних філій низки банків, які не йдуть на зустріч клієнтам і, замість того, щоб спільними зусиллями розв”язувати спричинені кризою труднощі, фактично “душать” підприємців, забираючи у рейдерський спосіб їхній бізнес. За словами учасників наради, банки не повинні перетворюватись на каральні органи, що нищитимуть бізнес, адже такі дії банків можуть спричинити руйнування економіки країни.

Водночас, під час обговорення було наголошено, що відомо чимало фактів, коли окремі юридичні особи, маючи кредитні зобов”язання перед банками та маючі усі можливості їх погашення, штучно оголошують себе банкрутами і таким чином намагаються уникнути від обслуговування свої боргів. За словами Президента АУБ, такі дії злісних боржників носять ознаки шахрайства, і держава у даному випадку має стояти цілковито на сторожі закону та захисту прав кредитора.

Олександр Сугоняко відзначив, що банки в ситуації існуючої кризи мають не менше проблем, аніж малий та середній бізнес. Одна з них – неповернення позичальниками кредитів, що ставить під загрозу платоспроможність банків. Небажання розуміти це з боку підприємців заважає налагодженню дієвого діалогу між ними та банками. “Якщо стараннями підприємців-позичальників банки будуть доведені до банкрутства, то це не врятує їх. Руйнування банківської системи призведе до проблем і у підприємців, і в економіці в цілому. Тут все взаємопов”язано. Замість протистояння має бути розуміння, що проблеми мають всі. І вирішення їх треба шукати спільними зусиллями підприємців, банків та влади”, – наголосив Президент АУБ.

В ході обговорення прозвучали пропозиції про необхідність організації зустрічі представників громадських організацій підприємців малого та середнього бізнесу з головами правлінь системних банків з метою діалогу та ознайомлення з ситуацією на місцях.

На завершення досягнуто домовленість, що підприємці підготують у письмовому вигляді свої претензії та пропозиції до банків, які будуть передані членам Ради АУБ на черговому засіданні для вивчення та обговорення.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-12-10
 
НОВИНИ