RSS
18 Жовтень
     
 
ФГВФО заявляє про фальсифікації документів позичальниками Дельта Банку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє про фальсифікації документів позичальниками Дельта Банку для виведення з-під застави нерухомості вартістю 450 млн гривень.

Про це йдеться в повідомленні фонду.

Відзначається, що спочатку один з найбільших мобільних операторів відступив права вимоги на свої кошти, розміщені на рахунках в Дельта Банку, на користь фінансової компанії.

Банк на підставах, визначених чинним законодавством, заперечив відступлення прав.

Після відкликання ліцензії та початку ліквідації банку мобільний оператор не заявлявся як кредитор банку, однак кредиторські вимоги подала фінансова компанія.

Банк повідомив компанії про відмову в прийнятті кредиторських вимог за рахунками мобільного оператора.

Незважаючи на це, фінансова компанія відступила частину своїх вимог на користь групи позичальників банку, які є власниками мережі магазинів, що спеціалізується на реалізації одягу, взуття та аксесуарів преміум категорії.

Загальна заборгованість за їхніми іпотечними кредитами, забезпеченням за якими виступали високоліквідні об’єкти нерухомості, становить близько 450 млн гривень.

Крім того, ці кредити були передані Дельта Банком в заставу Національному банку під видане рефінансування.

З метою виведення зазначених активів з банку група позичальників подала заяву про відступлення і заяву про зарахування зустрічних вимог.

При цьому Дельта Банк письмово не визнав відступлення і зарахування зустрічних вимог.

Крім того, зазначена група позичальників ініціювала судовий розгляд для виведення справи з підсудності Києва (місцезнаходження банку-відповідача).

Група осіб визначила першим відповідачем третю особу з місцезнаходженням у Львові.

Вищевказаний спір розглядався в Залізничному районному суді Львова в складі головуючого судді Боровкова Д. (справа ╧462 / 2631/16-ц).

Для того, щоб Дельта Банк не дізнався про процес і не зміг захистити свої інтереси, були сфальсифіковані поштові документи.

Повідомлення суд направляв на адресу Дельта Банку, зокрема, можливо, і повістки про судові засідання, які надходили в поштове відділення, з якого їх забирала невстановлена особа за підробленою довіреністю.

Як наслідок, Дельта Банк не знав про процес і не міг брати в ньому участь.

В результаті 21 червня 2016 року суд виніс рішення, яким були визнані припиненими зобов’язання групи позичальників перед Дельта Банком, а також була припинена застава і іпотека, які забезпечували виконання зобов’язань за кредитними договорами.

Дельта Банк дізнався про дане судове рішення в кінці серпня і відразу подав у Печерське управління поліції заяву про вчинення кримінального злочину – фальсифікації документів з метою недопущення до участі в судовому процесі.

Крім того, банком подана апеляція на рішення Залізничного районного суду Львова та заява про поновлення строків на оскарження рішення.

Як повідомлялося, 2 березня 2015 року Нацбанк визнав Дельта Банк неплатоспроможним.

Тимчасова адміністрація в Дельта Банку завершила роботу 2 жовтня 2015 року.

2 жовтня Національний банк вирішив ліквідувати Дельта Банк.

 
НОВИНИ