RSS
16 Грудень
     
 
Банки скоротили заборгованість перед НБУ за кредитами рефінансування

Платоспроможні банки за січень-серпень 2016 року скоротили заборгованість перед Національним банком України (НБУ) за кредитами рефінансування на 22,35 млрд грн, або 44,4% – до 28 млрд грн, повідомляється на веб-сайті регулятора.

Згідно з даними НБУ, при цьому заборгованість банків (включаючи неплатоспроможні) перед НБУ по загальній сумі кредитів рефінансування скоротилася на 25 млрд грн, або 25,2% – до 74,35 млрд грн, що нижче рівня 1 січня 2014 (76,12 млрд грн).

За даними НБУ, в цілому заборгованість банків за стабілізаційними кредитами становить 72,55 млрд грн, за короткостроковими кредитами на підтримку ліквідності – 1,8 млрд грн.

Згідно з інформацією Нацбанку, неплатоспроможні банки за січень-серпень скоротили заборгованість по кредитах рефінансування на 5,5% – до 46,4 млрд грн.

НБУ нагадує, що в 2016 році всі кредити надавалися виключно на тендерній основі під заставу облігацій внутрішньої держпозики і валюти.

Нацбанк з середини 2015 року використовує виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищують три місяці.

Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендерів з підтримки ліквідності банків. При цьому всі банки, які подають заявки і надають високоліквідні застави (ОВДП, депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично.

 
НОВИНИ