RSS
19 Жовтень
     
 
НБУ повідомив, коли чекає другий транш від МВФ

Національний банк очікує другий транш від Міжнародного валютного фонду на загальну суму 2,3 млрд доларів в 2016 році.

Про це свідчать дані в щоквартальному інфляційному звіті Нацбанку за липень.

Національний банк очікує, що до 2016 року буде залучено 5 млрд доларів офіційного фінансування (раніше прогнозувалося 7,9 млрд доларів).

Прогноз знижений через перенесення останнього в 2016 році траншу від МВФ (на 2 млрд доларів) і кредиту від ЄС на 2017 рік.

Як уточнили в прес-службі НБУ, 2,3 млрд доларів з 5 млрд можуть надійти від Міжнародного валютного фонду двома траншами (по траншу на квартал).

Крім того, раніше заявлялося, що Україна розраховує отримати 1 млрд доларів під державні гарантії США, 600 млн євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу, а також кошти від Світового банку та інших міжнародних фінансових інститутів.

Як повідомлялося, в останній раз Україна отримувала транш від МВФ в серпні 2015 року.

Місія МВФ працювала в Україні останній раз з 10 по 18 травня, після чого заявила про намір виділити Україні черговий транш у липні.

НБУ і Мінфін очікували наступний транш від МВФ у розмірі 1 млрд доларів в липні, проте кошти не були виділені в липні, ні в серпні.

1 вересня МВФ заявив, що розгляд українського питання може відбутися в другій половині вересня.

При цьому представники МВФ не уточнюють, яка сума може бути надана Україні.

Міністр фінансів Олександр Данилюк у свою чергу заявив, що Україна близька до отримання від МВФ 1 млрд доларів.

Співголова Стратегічної групи радників для підтримки реформ в Україні Іван Міклош ще в червні заявив, що Україна може отримати 1 млрд доларів замість 1,7 млрд доларів заявлених раніше через необхідність прийняття великої кількості законів.

 
НОВИНИ