RSS
13 Грудень
     
 
НБУ відкоригував кілька правил роботи валютного ринку

Як повідомляється на веб-сайті НБУ, відповідні поправки внесені до постанови від 7 червня 2016 року №342.

«Правління Нацбанку ухвалило рішення розширити перелік винятків. А саме – дозволило скорочувати терміни повернення клієнтом-резидентом, який не є банком, кредиту або позики в інвалюті на користь нерезидента в разі, коли здійснюється реструктуризація заборгованості, при якій вимоги по основній сумі кредиту або позики зараховуються як додатковий внесок нерезидента до статутного капіталу резидента», – пояснюється суть змін в повідомленні НБУ.

У НБУ вважають, що таке рішення буде сприяти скороченню зовнішнього приватного боргу України без відтоку іноземної валюти за межі України і без створення додаткового тиску на валютний ринок країни.

«Український бізнес зможе збільшувати капітал за рахунок достроково погашених валютних зобов’язань перед нерезидентами», – підкреслюється в повідомленні.

У НБУ нагадали, що на сьогоднішній день резиденти можуть здійснювати погашення кредитів і позик в інвалюті за договорами з нерезидентами не раніше терміну, передбаченого договорами. Винятками з цього правила є випадки, коли достроково повернуті кошти спрямовуються на докапіталізацію банку-позичальника або проводиться реструктуризація зобов’язань за рахунок запозичень з більш пізнім терміном виконання, а також коли кредитором є міжнародна фінансова організація або іноземне експортно-кредитне агентство.

Крім того, поправками передбачено, що інформація про операції з купівлі та перерахування валюти для оплати лікування фізичних осіб за кордоном буде включатися до реєстру без подання в НБУ відповідних документів.

При цьому, згідно з повідомленням, банк зможе купувати для клієнта інвалюту на ці цілі на наступний день після дня зарахування коштів у гривнях на покупку, а при наявності власних коштів в інвалюті – в день подання клієнтом в банк платіжного доручення.

За даними Нацбанку, також вдосконалений контроль над залишками на рахунках клієнтів-резидентів (крім фізосіб) при купівлі інвалюти.

«До цих пір його здійснював Нацбанк на дату отримання інформації про цю операцію у відповідному реєстрі. Відтепер його буде покладено на банки, які будуть здійснювати цей контроль на дату покупки інвалюти», – наголошується в повідомленні.

Нацбанк також вніс зміни в положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам (постанова від 17 червня 2004 року №270).

«Правління підвищило відповідальність банків з перевірки та аналізу документів (інформації) під час реєстрації та обслуговування кредитних договорів і договорів позики, якими передбачається виконання зобов’язань в інвалюті перед нерезидентами, в тому числі шляхом виявлення індикаторів ризикової фінансової операції», – підкреслюється в повідомленні.

У повідомленні також зазначається, що з цією ж метою розширено перелік підстав для відмови в реєстрації та анулювання реєстрації кредитного договору та договору позики з боку Нацбанку.

Згідно з повідомленням, зміни закріплені постановою НБУ від 23 серпня 2016 року №375, які набувають чинності з 1 вересня 2016 року. При цьому зміни до постанови №342 діятимуть до припинення дії цього документа: до 14 вересня 2016 року включно.

 
НОВИНИ