RSS
19 Грудень
     
 
Банки Азербайджану обмежили продаж валюти

Як повідомляє Bloomberg, зокрема, продаж валюти сумою $ 100 на людину обмежило відділення Demir Bank на вулиці Нізамі в центрі азербайджанської столиці. Операціоніст банку повідомив кореспонденту агентства, що у банку були проблеми із задоволенням попиту населення.

Продаж валюти є прерогативою банків, і регулятор не може втручатися в цей процес, сказав Bloomberg по телефону радник голови Палати з нагляду за фінансовими ринками Азербайджану Руфат Абассом.

Обмеження продажу валюти підстьобнуло торгівлю доларами на чорному ринку, відзначає Bloomberg. Зокрема, агентство виявило біля станції метро «Наріман Наріманов» міняйла, який продавав долари по 1,7 маната, тоді як офіційний курс, встановлений Банком Азербайджану, становив 1,62 маната за долар.

У 2015 році Банк Азербайджану двічі девальвував манат. Після переходу до плаваючого курсу в грудні минулого року національна валюта країни ослабла в півтора рази по відношенню до долара. У поточному році манат знизився по відношенню до американської валюти більш ніж на 7%. У п’ятницю, 19 серпня, він впав на 2,5%, до 1,68 маната за долар, а вранці в понеділок долар коштував 1,64 маната.

 
НОВИНИ