RSS
21 Жовтень
     
 
Нацбанк спростив оплату імпорту послуг

В рамках політики поступової лібералізації Національний банк скасував вимогу про надання акту цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру для здійснення резидентами оплати імпорту послуг.

Відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ № 372 від 18 серпня “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

До цього часу діяла вимога, згідно з якою резиденту для розрахунків за послуги (а також роботи, права інтелектуальної власності), придбані у нерезидента, якщо загальна вартість цих послуг перевищує 50 тис. євро, необхідно було отримати акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків (Держзовнішінформ). Акт повинен засвідчити відповідність контрактних цін на послуги кон’юнктури ринку.

“Національний банк вважає, що вимога про необхідність отримання акта цінової експертизи Держзовнішінформу втратила свою ефективність як дієвий інструмент боротьби з відтоком капіталу. Скасування такої норми жодним чином не призведе до ослаблення контролю за проведенням зовнішньоекономічних операцій з імпорту послуг в умовах проведення НБУ послідовної політики щодо посилення фінансового моніторингу з використанням індикаторів підозрілих фінансових операцій”, – зазначив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

 
НОВИНИ