RSS
26 Вересень
     
 
НБУ проводить публічні аукціони з продажу золотих пам'ятних монет

Національний банк України реалізує весь тираж золотих пам’ятних монет “25 років незалежності України” на аукціонах Універсальної товарної біржі “Контрактовий дім УМВБ”.

“Проведення таких публічних аукціонів сприятиме підвищенню прозорості та ефективного розвитку вітчизняного нумізматичного ринку”, – зазначив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій.

За його словами, перевагами цього механізму є: формування справедливої ринкової ціни на пам’ятні монети; забезпечення рівного доступу до торгів всіх, хто бажає придбати пам’ятні монети; тільки безготівкова форма розрахунку за придбану продукцію; додатковий канал реалізації пам’ятних монет і сувенірної продукції Національного банку.

Він додав, що проведення аукціонів для продажу нумізматичної продукції є загальною світовою практикою. Національний банк України також здійснював подібні аукціони (зокрема в 2009 – 2011 роках).

Перший аукціон, на якому Національний банк запропонує для продажу частина золотих монет, відбудеться 17 серпня 2016 року о 12.00.

НБУ акцентує увагу, що золоті монети будуть реалізовуватися виключно шляхом проведення аукціонів, які будуть проходити в м.Києві. Реалізація цих монет в регіональних підрозділах Нацбанку і банках-дистриб’юторів не відбуватиметься.

Розрахунок за придбані монети здійснюватися тільки в безготівковій формі.

 
НОВИНИ