RSS
19 Жовтень
     
 
Філіппінський банк отримав штраф за порушення, які допомогли хакерам пограбувати ЦБ Бангладеш

Центральний банк Філіппін призначив штраф в розмірі 1 млрд песо (21,3 млн доларів США) філіппінському банку Rizal Commercial Banking Corp (RCBC) за порушення, які в підсумку допомогли хакерам переказати вкрадені з ЦБ Бангладеш 81 млн доларів.

Це найбільший штраф, який Центробанк Філіппін коли-небудь призначав.

У Rizal Bank відзначили, що збираються виплатити штраф у два етапи – по 500 млн песо – за один рік. У банку вже зарезервували необхідні кошти і посилили системи по контролю операцій з метою підвищити рівень боротьби з відмиванням грошей. Всього за перше півріччя банк заробив 2,61 млрд песо.

Цієї зими хакери спробували вкрасти майже 1 млрд доларів з рахунків Центробанку Бангладеш у Федеральному резервному банку в Нью-Йорку. Більшу частину грошей вдалося врятувати завдяки випадковій помилці, допущеній хакерами при переказі грошей.

Однак 81 млн доларів були «відмиті» через філіппінські банки – з них поки знайшли тільки 18 млн доларів, які влада країни намагається повернути в Бангладеш.

Інцидент викликав великий резонанс в центральних банках по всьому світу, в зв’язку з чим фахівці почали перевіряти системи безпеки центробанків.

 
НОВИНИ