RSS
26 Вересень
     
 
Приватбанк спростував інформацію про розкрадання виданих на рефінансування коштів НБУ

Про це повідомив представник прес-служби банку.

“Дана інформація (навіть про саму можливість” виведення “куди то рефінансування НБУ) непрофесійна і не відповідає дійсності”, – повідомляють в банку.

Приватбанк відзначає, що в ситуації політичної кризи і військових дій на сході України ліквідна позиція банку природно погіршилася, спостерігався значний дефіцит коштів на коррахунку, пов’язаний зі зниженням обсягів коштів на рахунках фізичних і юридичних осіб, який Приватбанк в повному обсязі зміг компенсувати за рахунок власних коштів і наданого НБУ рефінансування.

Банк відзначає, що, згідно з вимогами НБУ, ці ресурси були використані тільки для покриття відтоків коштів фізичних осіб.

“З початку 2014 відтік депозитів фізичних осіб становило 64,4 млрд гривень. З них за рахунок коштів банку покрито 38,5 млн гривень. Таким чином, банк власними коштами закрив 62% відтоку коштів фізичних осіб за рахунок погашення кредитного портфеля (35,6 млрд гривень) і згортання операцій на міжбанківському ринку. Слід зазначити, що середньозважена процентна ставка за кредитами рефінансування НБУ становить 22,1%, що вище середньозваженої процентної ставки по депозитах фізичних осіб “, – коментує Приватбанк.

Таким чином, банк назвав безпідставними вислови деяких конкурентів про те, що фінустанова використовувало кошти від рефінансування на будь-які операції крім повернення вкладів.

Як повідомлялося, Генпрокуратура розслідує розкрадання посадовими особами Пріватбанка 19 млрд гривень рефінансування НБУ.

 
НОВИНИ