RSS
19 Грудень
     
 
Як стати жертвою банкоматних шахраїв за 2 хвилини (відео)

Один з найбільших британських банків Barclays показав відео зі своєї камери спостереження, яке показує випадок простого, але водночас чітко продуманого банкоматного шахрайства. По суті, це демонстрація того, як можна втратити гроші за лічені хвилини.

На відео клієнт банку, який знімає готівку в банкоматі, відволікається на мить. Він намагається допомогти дівчині, яка користується сусіднім банкоматом і нібито, впускає на підлогу якісь речі. Насправді, дівчина є співучасником афери. Її завдання — відполікти клієнта від банкомату, а також підглянути PIN-код, який вводить жертва.

Як тільки потенційна жертва відволікається, другий злочинець замінює карту, яку віддав банкомат, на фальшиву. Таким чином, жертва, повертаючись до банкомату, бачить карту і готівку, забирає їх і йде. Після цього шахрай вставляє украдену картку в банкомат, вводить підглянутий PIN-код і знімає з картки всі гроші жертви.

Barclays сподівається, що представлене відео допоможе багатьом людям бути уважнішими і обережнішими при користуванні банкоматом. Банк також опублікував кілька важливих порад, якими варто скористатися власникам карт.

  • Не відволікайтеся під час користування банкоматом.
  • Прикривайте долонею клавіатуру в момент введення PIN-коду — як при знятті готівки в банкоматі, так і при оплаті карткою в магазині.
  • Ігноруйте людей, які намагаються вас відвернути під час зняття готівки в банкоматі.
  • Не користуйтеся банкоматами, які виглядають підозріло.
  • Негайно повідомте у свій банк, якщо вважаєте, що ваша картка або PIN-код були вкрадені.

 
НОВИНИ