RSS
13 Грудень
     
 
НБУ погіршив прогноз надходжень прямих іноземних інвестицій

Національний банк погіршив прогноз надходжень прямих іноземних інвестицій з 2,7 млрд доларів до 2,4 млрд в 2016 році.

Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку.

Прогноз надходжень прямих іноземних інвестицій в 2016 році знижено до 2,4 млрд доларів (порівняно з 2,7 млрд доларів у попередньому прогнозі) через зменшення коштів, спрямованих на докапіталізацію банківського сектора.

Залучення офіційного фінансування в 2016 році знижено до 5 млрд доларів (з 7,9 млрд доларів у попередньому прогнозі) через перенесення останнього в 2016 році траншу від МВФ і кредиту від ЄС на 2017 рік.

У 2017 році очікується збільшення чистих залучень за фінансовим рахунком до 3,8 млрд доларів (порівняно з 3,4 млрд доларів у попередньому прогнозі) перш за все за рахунок планованого розміщення єврооблігацій під гарантії США на суму 1 млрд доларів.

Чисті залучення приватного сектора залишаться майже без змін порівняно з 2016 роком.

Також очікується зниження надходження прямих іноземних інвестицій до 1,6 млрд доларів, проте в 2017 році в більшій мірі вони надходитимуть в реальний сектор, тоді як в 2016 році відображають конвертацію зовнішніх кредитів банківського сектора в акціонерний капітал.

У 2018 році прогнозується зростання чистих надходжень за фінансовим рахунком до 4,6 млрд доларів за рахунок підвищення ролловера приватного сектора до 120% і збільшення надходжень від прямих іноземних інвестицій (до 3 млрд доларів) у результаті поступового відновлення сприятливого інвестиційного клімату та продовження зниження системних ризиків в економіці України.

 
НОВИНИ