RSS
16 Лютий
     
 
Нацбанк пропонує втричі посилити обмеження на готівкові розрахунки

Національний банк України пропонує втричі посилити обмеження на готівкові розрахунки фізичних осіб з підприємствами – до 50 тис. гривень протягом одного дня.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

“Національний банк України пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. гривень”, – йдеться в повідомленні.

Також Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови про відповідні зміни.

Зазначимо, на сьогодні гранична сума готівкових розрахунків між підприємствами становить 10 тис. гривень на день, між фізособами і підприємствами – 150 тис. гривень, між фізособами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, – 150 тис. гривень.

Нова ініціатива спрямована на зростання безготівкових розрахунків.

“Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему і підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків буде сприяти детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України”, – йдеться в повідомленні.

 
НОВИНИ