RSS
21 Листопад
     
 
Банк у контейнері: сільських мешканців обслужать у незвичайних філіях

Нині багато великих банків світу скорочують свою філіальну мережу, намагаючись зменшити операційні витрати. Однак, незважаючи на розвиток цифрових каналів, стаціонарне відділення часто залишається єдиним способом обслуговування клієнтів у сільських і віддалених районах в різних країнах.

Один з чотирьох найбільших банків Південної Африки First National Bank (FNB) вирішив розширити свою присутність у віддалених регіонах країни шляхом відкриття першого відділення всередині переобладнаного вантажного контейнера. Такий незвичайний банківський філіал обслуговує транзакційний банкінг, розрахунково-касові операції, банкомат. Це дасть змогу клієнтам депонувати чеки, здійснювати передплачені придбання, відкривати ощадні та інвестиційні рахунки, а також подавати заявку на отримання кредиту.

За словами генерального директора FNB Лі-Енн ван Зіл (Lee-Ann van Zyl), яка курирує точки присутності банку, банківське відділення всередині контейнера є інноваційним способом доставки повного комплексу банківських послуг для сільського населення в зручній формі.

Мобільні філії можуть бути різних форм і розмірів, від стандартного одиничного контейнера до кількох блоків, з’єднаних разом. Їх оснащення тривало всього три місяці. При цьому інвестиційні витрати виявилися значно менше порівняно з повноцінними традиційними відділеннями – від 90 000 фунтів стерлінгів за базову одиницю до 135 000 фунтів для контейнера вищого рівня.

 
НОВИНИ