RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент України ветував Закон, який передбачав змінити існуючу систему фінансового моніторингу

prez_veto_b.jpgПрезидент України Віктор Ющенко ветував Закон України  «Про внесення змін до Закону України   «Про запобігання та протидію  легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом», прийнятий Верховною Радою 6 листопада 2009 р. Відповідно до Конституції України Закон з відповідними зауваженнями та пропозиціями Президента України повернуто до парламенту для повторного його розгляду.

Асоціація українських банків працювала над текстом даного законопроекту із початку внесення його до Верховної Ради України. За результатами роботи робочої групи з питань фінансового моніторингу, в яку увійшли представники більше двадцяти комерційних банків, АУБ було підготовлено та направилено до Комітету з питань фінансів та банківської діяльності зауваження та пропозиції до нього. Після того як парламентом таки було прийнято цей законопроект, АУБ звернулась до Президента України з обґрунтуванням необхідності накласти вето на нього з метою його доопрацювання, оскільки значна частина пропозицій банківської спільноти врахована не була.

Як наголошувалось у листі Президента АУБ Олександра Сугоняка до Президента України Віктора Ющенка, проведений банківською спільнотою аналіз засвідчує, що Закон не лише не вирішує поставлених перед ним завдань, але й значно ускладнює якісне відстеження операцій, які дійсно можуть бути пов’язані із відмиванням “брудних” коштів. Більше того, за словами Президента АУБ, положення Закону порушують цілий ряд статей Конституції України та йдуть у розріз із загальновизнаними міжнародними стандартами та усталеною міжнародною практикою у сфері протидії  легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Асоціація українських банків вітає конструктивне рішення Президента України та висловлює готовність до продовження подальшої професійної співпраці з метою побудови ефективної та дієвої системи запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Додатково по цій темі див:

АУБ звернулась до Президента України з проханням накласти вето на Закон з метою його доопрацювання
http://www.aub.com.ua/ua/pressreleases/?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=17275

Система фінансового моніторингу в банках зазнала докорінних змін
http://www.aub.com.ua/ua/pressreleases/?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=17162
 

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-12-09
 
НОВИНИ