RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ наголошує на необхідності перегляду порядку розрахунку нормативів ліквідності

nbank.jpgАсоціація українських банків звернулась до Національного банку України з обґрунтуванням необхідності перегляду нового порядку розрахунку нормативів ліквідності, запровадженого відповідно до змін до Інструкції НБУ “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні”, затверджених Постановою Правління НБУ від 10.09.2009 р. №541.

Як наголошується у листі АУБ до НБУ, Асоціація провела опитування банків з питання можливості дотримання ними нових нормативів ліквідності. За результатами отриманої від банків інформації стає зрозумілим, що остаточні розрахунки неможливо здійснити через відсутність скоригованого алгоритму. Разом з тим, відзначають в АУБ, за прогнозними підрахунками, банки відзначили, що для підтримання нормативів ліквідності мають бути збільшені обсяги неприбуткових високоліквідних активів (кошти в касі та коррахунку в НБУ), що вимагатиме  скорочення обсягів кредитування, у тому числі і довгострокових кредитів. “Стримування активної діяльності банків суперечить очікуванням від банківської системи  щодо відновлення кредитування економіки”, – кажуть в АУБ.

На етапі розгляду проекту змін до Інструкції, АУБ двічі висловлювалася стосовно недоцільності внесення змін в порядок розрахунку нормативів ліквідності у період кризи. Також Асоціацією надавалися конкретні зауваження та пропозиції до розрахунку нормативів Н4, Н5 та Н6. На жаль, ці пропозиції, у більшості своїй, враховані не були.

У зв’язку з цим АУБ знову звернулась до НБУ з проханням врахувати надані банками пропозиції та вирішити проблемні питання з впровадження  нового порядку розрахунку нормативів ліквідності. Зокрема, АУБ у листі до НБУ наголошує на необхідності:

- прискорити внесення змін до алгоритму розрахунку економічних нормативів  та відповідного програмного комплексу;
- врахувати пропозиції банків щодо удосконалення порядку розрахунку нормативів ліквідності та внести відповідні зміни до Інструкції “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні”;
- встановити перехідний період до 01.01.2011 року для входження банків у виконання мінімальних вимог нормативу Н6, передбачивши їх поступове зростання у цей період з 40% до 60%.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-12-09
 
НОВИНИ