RSS
20 Жовтень
     
 
НБУ хоче зрівняти вимоги до класовості сейфів банків і небанківських фінустанов

Національний банк – за зрівняння вимог до класовості сейфів банків і небанківських фінустанов.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Із цією метою НБУ розробив проект постанови “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

У документі пропонується зрівняти вимоги до класовості сейфів банків і небанківських фінансових установ, що працюють на ринку послуг з обміну валют.

“Наша мета – розвиток прозорого та контрольованого легального ринку. Тому, з одного боку, ми підвищуємо вимоги до капіталу, звітності й структур власності, а з іншого – перебуваємо в постійному діалозі з учасниками ринку, усуваючи зайві обмеження і бюрократичні перепони. Запропоновані зміни в класовості сейфів – один із прикладів ефективного діалогу з ринком”, – зазначила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

На думку НБУ, документ дає змогу збільшити максимальні обсяги готівки та/або інших цінностей, які можуть зберігатися банками і небанківськими фінансовими установами у відповідному класі сховищ або сейфів.

Якщо раніше в сейфі 2-го класу можна було зберігати готівку в обсязі не більше 1 000 мінімальних заробітних плат, то після ухвалення постанови – 2 000.

Як повідомляли ЗМІ, в липні Національний банк опублікував на своєму сайті реєстр приміщень небанківських фінансових установ, які провадять діяльність з обміну валют.

 
НОВИНИ