RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до Президента України з проханням накласти вето на Закон з метою його доопрацювання

prezukr.jpgАсоціація українських банків звернулася до Президента України з обґрунтуванням необхідності накласти вето на Закон України  «Про внесення змін до Закону України   «Про запобігання та протидію  легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» та внести пропозицію про його доопрацювання.

За задумом авторів, даний закон мав бути спрямований на захист прав та законних  інтересів громадян, суспільства і держави шляхом визначення правового механізму протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Також він мав би забезпечити формування загальнодержавної багатоджерельної інформації, що дає змогу правоохоронним органам України та іноземних держав виявляти, перевіряти і розслідувати злочини, пов’язані з відмиванням коштів та іншими незаконними операціями.

Водночас, як наголосив Президент АУБ Олександр Сугоняко, проведений банківською спільнотою аналіз засвідчує, що закон не лише не вирішує поставлених перед ним завдань, але й значно ускладнює якісне відстеження операцій, які дійсно можуть бути пов’язані із відмиванням “брудних” коштів. Більше того, його положення порушують цілий ряд статей Конституції України та йдуть у розріз із загальновизнаними міжнародними стандартами та усталеною міжнародною практикою у сфері протидії  легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

В АУБ підтримують прагнення держави удосконалювати законодавство з метою наближення його до стандартів Європейського Союзу та, зокрема, прийняття законодавчого акту, який утвердив би побудову ефективної системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Також в АУБ розуміють важливість даного питання, адже значні потоки брудних коштів можуть зашкодити стабільності та репутації фінансового сектору та бути загрозою для розвитку економіки України та її авторитету у світі. Проте, за словами Президента АУБ, схвалений Верховною Радою України закон містить положення, які можуть звести нанівець усі високі прагнення й ініціативи.

Як наголосив Олександр Сугоняко, Асоціація українських банків підтверджує своє прагнення до проведення економічних  реформ з метою побудови ефективної та дієвої системи запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та буде продовжувати подальшу роботу над удосконаленням даної системи. Саме з цією метою АУБ вважає за необхідне доопрацювати згаданий закон.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-12-08
 
НОВИНИ