RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
Питання вступу в законну силу заочного рішення суду завершилося виграною справою у суді

sud.jpgПитання спірного трактування порядку вступу в законну силу заочного рішення місцевого загального суду завершилося виграною Акціонерним банком "Брокбізнесбанк" справою у суді.

Постанова Окружного адміністративного суду України від 02.10.2009 р. у справі №2а-2517/09/2670 за позовом АБ "Брокбізнесбанк" до Державної судової адміністрації України про визнання нечинними абзаців 3, 4 п. 16.6 Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, вступила в законну силу. Визнано нечинними абзаци Інструкції, які зазначали:

"У разі неотримання судом повідомлення (даних про отримання боржником копії судового наказу чи відповідачем копії заочного рішення) судовий наказ (додаток 47) чи заочне рішення вважаються такими, що не набрали законної сили.
Після з'ясування точного місцезнаходження (місця проживання) боржника (відповідача) копія судового наказу (заочного рішення) надсилається боржнику (відповідачу) повторно."

Нагадаємо, що Асоціація українських банків зверталася до Державної судової адміністрації України з проханням внести зміни до вищезгаданого пункту Інструкції, а також до Верховного суду України щодо надання роз'яснення місцевим загальним судам з питання набрання законної сили заочного рішення. У відповідь на ці звернення Державною судовою адміністрацією України було повідомлено, що готуються зміни до вказаної Інструкції, якими буде усунуто протиріччя. Також було отримано відповідь від Верховного суду України, який повідомляв, що зазначене питання знаходиться на вивченні у ВСУ як таке, що потребує і законодавчого врегулювання, і відповідного реагування з боку Верховного Суду.

Асоціація українських банків вітає рішення Окружного адміністративного суду України як таке, що відновлює законність та нормалізує роботу банків з означенного питання.
В АУБ наголошують, що усі необхідні норми щодо вступу в законну силу заочного рішення та судового наказу місцевого загального суду містяться у Цивільному процесуальному кодексі України. Саме цими нормами і необхідно керуватися.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, ухваленим рішенням суд позбавив недобросовісного боржника (не лише банківського), який ухилявся від участі у судовому розгляді та від отримання і добровільного виконання судового рішення, одного із механізмів ухилення від виконання своїх обов’язків. Асоціація українських банків продовжуватиме працювати над питаннями усунення інших механізмів ухилення недобросовісних боржників від сплати боргів.

Із вказаною вище постановою можна ознайомитися на сайті АУБ у розділі "Листування": http://www.aub.com.ua/ua/letters/, у базі нормативних актів України "Ліга", а також на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/6449532

Асоціація українських банків висловлює вдячність керівництву та юристам Акціонерного банку "Брокбізнесбанк" за пророблену результативну роботу. А також Державній судовій адміністрації України за правильне державницьке рішення щодо відмови від апеляційного оскарження Постанови Окружного адміністративного суду України.

Додатково див.: http://www.aub.com.ua/ua/pressreleases/?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=16977

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-11-25
 
НОВИНИ