RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент України підписав Закон, який сприятиме стабілізації банківської системи
podpis.jpgПрезидент України Віктор Ющенко підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” № 1533-VI.
Як вже повідомлялось, Асоціація українських банків зверталась до Президента України з проханням підтримати та підписати цей Закон. Окрім цього, під час консультацій представників парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності у Секретаріаті Президента України АУБ надавала додаткові обґрунтування до норм цього Закону.
У згаданому Законі народними депутатами враховано пропозиції АУБ, які надавались з метою врегулювання  в умовах фінансової кризи як діяльності банків, так і взаємовідносин з клієнтами-позичальниками та податковими органами.
Зокрема, Законом врегульовуються питання:
- реструктуризації кредитної заборгованості;
- порядку надання кредитів у іноземній валюті;
- сплати банками податку на прибуток з фактично отриманих доходів за кредитними операціями;
- формування банками у повному обсязі резервів під проблемні кредити за рахунок валових витрат;
- вдосконалення порядку списання банками за рахунок страхового резерву простроченої заборгованості фізичних осіб;
- звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції банків із заставним майном;
- подовження мораторію на неоподаткування процентних доходів населення, отриманих від їх вкладів у банківських установах до 2013 року, тощо.
Також Закон встановлює мінімальні вимоги до статутного капіталу банку на момент його реєстрації у розмірі 75 млн. грн. (замість діючої норми 10 млн. Євро) та надає право банкам, які вже мають дозволи НБУ на здійснення окремих операцій, продовжувати до 01.01.2012 р. ці види діяльності за умови беззбиткової діяльності та дотримання адекватності капіталу.
В Асоціації українських банків вітають рішення Президента України. За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, цей Закон є конче потрібним банкам, оскільки сприятиме стабілізації стану банківської системи України, створенню умов для повного формування резервів та поступового відновлення кредитування банками економіки.
Прес-служба
Асоціації українських банків
 
2009-11-19
 
НОВИНИ