RSS
20 Січень
     
 
Новини АУБ
Законопроект 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів: популізм на рівні суспільної тупості, або як допомогти вирішити проблеми кількох тисяч людей, нашкодивши мільйонам

Законопроект «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті» (№ 1558-1), прийнятий 02.07.2015 року Верховною Радою України став своєрідним шоком для банківської системи України. У мене немає сумнівів, що Президент України не підпише даного законопроекту, – зазначає Президент Асоціації Олександр Сугоняко, оскільки подібний закон – це демонстрація країні і всьому світу інтелектуальної неповноцінності ВРУ. Адже депутати так і не зрозуміли, що проблема позичальників – це не технічна, а системна проблема. А системні проблеми потребують системних рішень, їх не можна вирішити, «відмінивши» зміну курсу гривні для окремої групи людей.

Популістський законопроект №1558-1 проблеми кількох тисяч валютних позичальників вішає на банки, їх вкладників, на платників податків, за гроші яких буде поповнено кошти Фонду гарантування вкладів.

За оцінками, виконання популістського законопроекту 1558-1 призведе до збитку у банківській системі України приблизно на суму у 100 млрд. грн. Банки в теперішньому стані не мають запасу капіталу, щоб покрити такі збитки. Вони звертатимуться до Нацбанку за стабілізаційними кредитами, а окремі збанкрутують, не витримавши удару від ВРУ. Тому цю суму збитків буде поділено між клієнтами збанкрутілих банків, які не зможуть отримати своїх коштів і коштами з держбюджету, з яких буде виділено стабілізаційні кредити банку і кредит Фонду гарантування вкладів. Отже, 100 млрд. грн. – це збитки українських громадян, які не мають ніякого відношення до валютних кредитів і які також постраждали від падіння курсу гривні.

Наші пропозиції щодо вирішення даної проблеми залишаються незмінними: зростання національної економіки та поділ збитків від курсової різниці між трьома сторонами даної проблеми: позичальниками, банками та державою. Потрібно розуміти, що у країні війна, економічне падіння, тисячі людей стали безробітними за останній рік, тисячі осіб втратили житло, щомісяця банкрутують банки. Тому рішення Верховної Ради України у цей період мали би бути особливо зваженими і професійними. Проте… таке голосування говорить українцям, що у них вищого законодавчого органу немає.

 
НОВИНИ