RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Парламент скасував Закон, який міг спричинити поглиблення кризи в банківській системі

parl.jpgВерховна Рада України не підтримала пропозицію про подолання вето Президента України на Закон “Про захист майнових прав громадян в період виходу економіки України зі стану фінансової кризи” (№ 3459). Таким чином цей Закон остаточно скасовано.

Як відомо, Президент України Віктор Ющенко у відповідь на звернення банківської спільноти ветував прийнятий парламентом 21 травня 2009 року вищезгаданий Закон, оскільки він не відповідав Конституції та законам України.

Згаданим Законом передбачалось введення мораторію на набуття заставодержателем чи іпотекодержателем права звернення стягнення на предмет застави чи іпотеки в разі, якщо предметом застави чи іпотеки є житлова нерухомість, в якій постійно проживають громадяни.

Як вже повідомлялося, Асоціація українських банків виступала категорично проти цього Закону як під час його опрацювання у парламентських Комітетах, так і під час розгляду парламентом. Після його прийняття Верховною Радою АУБ звернулась до Президента України з обгрунтуванням необхідності накласти вето на цей Закон, як такий, що порушує принцип захисту прав кредитора, містить істотну загрозу соціальної захищеності населення та призведе до поглиблення кризи в банківській системі.

Оскільки Президентом України на згаданий Закон було накладено вето, на пленарному засіданні Верховної Ради України 17 листопада було запропоновано подолати це вето Президента.

Позицію банківської спільноти щодо цього Закону на сесії парламенту відстоював Голова Ради АУБ, перший заступник Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін. Виступаючи з трибуни Верховної Ради, він наголосив, що “Закон абсолютно не узгоджується з цивільним та фінансово-банківським законодавством”. Також Станіслав Аржевітін заявив: “У разі прийняття цього законопроекту є очевидним, що буде погіршення фінансового стану кредитора, що, у свою чергу, призведе до скорочення кредитних ресурсів кредиторів, тобто  банків, та інших кредитних установ. Негативно це позначиться і на можливості надання ними кредитів іншим особам, у тому числі для будівництва житла, що призведе до подорожчання кредитів на нерухомість. А також спричинить ризик неплатоспроможності та невиконання кредитором своїх зобов’язань перед третіми особами, тобто повернення депозитів. І, звісно, мораторій, який запропонований у такий спосіб, призведе до зловживань, умисного  неповернення кредитів тощо”.

В результаті наведеної аргументації народні депутати не підтримали пропозицію про подолання вето Президента. За таку пропозицію проголосувало лише 56 народних депутатів, а отже Закон було скасовано.

В Асоціації українських банків вітають рішення народних депутатів України.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-11-18
 
НОВИНИ