RSS
19 Лютий
     
 
Публікації про банківську систему
У Стельмаха вирішили допомогти банкам давати кредити
Нацбанк затвердив постанову, якою розширив можливості українських банків з кредитування підприємств.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Володимир Кротюк журналістам у вівторок.

"Ухвалили постанову, яка спрямована на стимулювання кредитування українських товаровиробників", - сказав він.

"У ньому передбачені окремі зміни до наших нормативних актів, які дадуть можливість значною мірою вивільнити резерви для того, щоб кошти направити на кредитування", - заявив Кротюк.

За його словами, мова йде про механізм, який дозволить фінансовим установам вивільнити з резервів певну суму коштів для кредитування за рахунок зміни механізму розрахунку розміру резервів.

"Ми передбачили, що якщо фінансовий стан позичальника поганий, але він вчасно гасить кредит - значить, його фінансовий стан не буде враховуватися, і не буде знижувати категорію кредиту", - пояснив Кротюк.

Банкір нагадав, що раніше розмір резервів визначався з урахуванням ходу погашення заборгованості та фінансового стану позичальника.

Заступник голови НБУ також зазначив, що дана постанова Нацбанку не вимагала реєстрації в Мін'юсті і вже доведена до банків.

За словами Кротюка, постановою також передбачена можливість для нарощування кредитування за рахунок гарантій іноземних банків.

"Передбачили можливість надання (українським) банкам першокласними банками гарантій на строк до одного року - на період дії цих гарантій банки не будуть формувати резерви під сумнівні та безнадійні кредити", - сказав Кротюк.

Заступник глави НБУ пояснив, що як першокласні банки НБУ розглядає банки з міжнародними рейтингами інвестиційного класу.

За його словами, прийняте рішення не тільки розширить кредитування, але і дозволить банкам нарощувати доходи.

Джерело: http://pravda.com.ua/

2009-11-13
 
НОВИНИ