RSS
13 Грудень
     
 
News from AUB
Прес-реліз
12 травня 2015 року Верховна Рада України відмінила військовий збір з доходів фізосіб від операцій з валютними цінностями.

12 травня 2015 року Верховна Рада України прийняла закон, яким відмінила сплату військового збору з доходів фізосіб від операцій з валютними цінностями (проект №2436 від 19.03.2015р.). Цей Закон усунув цілий ряд невирішених питань та суперечностей, які виникали у банків щодо сплати такого збору.
Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 02 березня 2015 року, до Податкового кодексу були внесені зміни щодо оподаткування військовим збором операцій з валютними цінностями (набули чинності з 13 березня 2015 року).
Так, відповідно до пункту 4 вказаного вище Закону, пункт 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ було доповнено підпунктом 1.7 такого змісту: «1.7. Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.»
Відповідно до п. 165.1.51 ПКУ, звільнялись від оподаткування доходи платника податку: «….. від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами цього розділу».

Запровадження обкладання військовим збором доходів платника податку від операцій з валютними цінностями, могло трактуватися фіскальними органами надзвичайно широко, зокрема під таке оподаткування могли потрапити кошти, отримані фізичними особами від валюто-обмінних операцій. Але при валютно-обмінних операцій доходу у фізичної особи не виникає, а відповідно і не може бути утримано збір.

В зв’язку з цим, АУБ звернулась до НБУ із пропозицією унормувати вказане вище питання шляхом внесення відповідних законодавчих змін.

Асоціація висловила чітку позицію щодо необхідності термінового скасування обкладання військовим збором операцій фізичних осіб з валютними цінностями, зокрема валюто-обмінних операцій.
 
НОВИНИ