RSS
24 Лютий
     
 
Новини АУБ
Виступ президента АУБ у Верховній Раді України на Парламентських слуханнях на тему: "Про шляхи стабілізації банківської системи України"
Доброго дня пані та пановеДоброго дня пані та панове!

 

Зупинюсь на  трьох    головних питання:

1. «Девальвації»    НБУ.

2.  Зупинці  виконання  банківською системою основної функції.

3. Необхідності продовження Парламентських слухань в іншій формі.

                                        

                                                  1.

Гроші і банківська система не можуть існувати без довіри до них.  Національний банк  уособлює   і гроші, і банківську систему.  Він здійснює керівництво і контроль  за  роботою банківської і грошової системи країни.  НБУ словом і ділом формує  довіру   економічних суб‘єктів  до  гривні і банків.

 Нажаль, результат   слова і діла НБУ:  девальвація, інфляція, банківська криза. 

НБУ      девальвував своє слово і діло. Пам‘ятаєте: «за оцінками глави НБУ збалансованим є курс гривні 11,5-11,9», коли він був вже  14.  Потім…   не буду цитувати.     Нарешті повна самодискредитація НБУ: «долар по 25 гривень як варіант ми не розглядаємо і не розраховуємо разом з МВФ».  Ринок показав чого варті слова і розрахунки Ценртального банку нашої з вами країни. 

 Відбулася повна девальвація слова і дії  регулятора. І це найгірше. Бо  з  девальвацією валюти можна справитися, якщо  не девальвував сам ЦБ.  А якщо девальвував, то  падіння курсу і відток депозитів   важко зупинити, якщо взагалі можливо.     Відомо, що ніяка реформа нічого не варта, якщо не здійснена реформа моральна. Неправдомовці, аморальні люди  будь- яку реформу  зроблять на користь собі і на шкоду    суспільства. Що ми і  маємо.   Так що кадрове питання в НБУ на порядку денному, як і   «ревальвація»   НБУ.

                                                     

                                              2.

Стан  банківської  галузі відображає  рівень НБУ. Банківська система вже більше року не виконує  свою основну трансформаційно-посередницьку функцію. Вона   не нарощує залучення коштів у населення і економічних суб‘єктів, а втрачає їх. Відток гривневих депозитів  -58 млрд.,  валютних – 11,4 млрд. $.  Вона не   нарощує кредити в  економіку,  а зменшує   – гривневі  на 51,4 млрд.,  валютні – 8,5 млрд.$. Банкам не повертають кредити, банки не повертають депозити. Банківська система перетворилася в розрахунково- касову  контору з видачі готівки та здійснення розрахунків і то з затримкою.    На порядку денному питання життя  чи не життя української банківської і грошової системи, а отже і  української економіки, бо без українських банків,і надійної гривні її теж не буде.

 Шановні банкіри, ми зобов‘язані об‘єднатися в пошуку шляхів відновлення кредитування економіки і порятунку системи. Разом з нашим науковим і експертним середовищем. Згадайте початок 90-х. У системи є позитивний досвід долання проблем і криз: початок 90-х, 1998, 2004, 2008 років.

 

                                               3

   Дякую  Верховній Раді за те, що погодилася з пропозицією АУБ про проведення  парламентських слухань. Вони дали свій результат, проблеми означені. Але роботу потрібно продовжити.  Часу обмаль.

Вважаємо за необхідне підготовку і проведення національних консультацій з питань шляхів порятунку банківської системи. АУБ  пропонує записати це в Рекомендаціях  парламентських слухань.

 Необхідно  консолідувати  національний інтелект,   залучити наших і іноземних науковців, експертів, професіоналів, слово яких вагоме, для пошуку шляхів виходу з системної кризи.  Наші ресурси будуть задіяні для цієї справи.

Дякую за увагу!

 
НОВИНИ