RSS
20 Жовтень
     
 
Архів
Конференція «Правове регулювання Інтернет-бізнесу в Україні»

Конференція відбулася 22 квітня 2009 р.  у Національному комплексі «Експоцентр України», м.Київ.

Організована Асоціацією учасників електронного бізнесу України ( див. uelbu.org).

Цільова аудиторія: фахівці провідних компаній електронного бізнесу України та  інформаційних технологій (електронні платіжні системи, Інтернет-видання, найбільші Інтерент-магазини та веб-портали), представники банківських структур, Асоціації українських банків, інвестиційних та аудиторських компаній,  фінансового ринку, громадських організацій, державних органів (зокрема, ДПА та  НБУ) та ін.


Основне завдання проведення конференції - привернення уваги бізнес-структур  та органів державної влади до проблем і перспектив розвитку електронного бізнесу та електронної комерції. Обговорення питань нормативно-правового регулювання діяльності суб'єктів електронного бізнесу України у частині легальної  розбудови інформаційного простору для  Інтернет-економіки та сфери послуг.

Кожному учасникові Конференції було видано для ознайомлення Проект Закону «Про електронну комерцію», розроблений Національним університетом ДПС України.   Проведено обговорення законопроекту. Учасники конференції відзначали його недосконалість та застарілість (за основу взято відповідний Закон РФ 2001 р.).  Відзначалося, що у  чинному законодавстві відсутні визначення «електронної торгівлі», «електронної комерції», «електронного бізнесу».  Не завжди чітко можна розмежувати електронну рекламу з торгівлею.
 
 Обговорено питання державної процедури реєстрації Інтернет-видань шляхом надання їм статусу засобів масової інформації (згідно Розпорядження КМУ від 18.02.2009 року № 185-р «Про затвердження орієнтовного плану законопроектних робіт на 2009 рік»). Формально наразі Інтернет-видання не мають в Україні статусу ЗМІ і не підлягають державній реєстрації. Відзначалося, що державна реєстрація Інтернет-видань має свої позитивні та негативні сторони.  Розпорядженням КМУ №185-Р від 18.02.2009 р. покладено на СБУ визначити процедуру реєстрації електронних ЗМІ. На сьогоднішній день ЗМІ поділяються на друковані та аудіовізуальні.

 Були розглянуті питання правового регулювання діяльності, яка пов'язана з випуском електронних грошей в Україні (на підставі Постанови НБУ № 178 від 25.06.2008 «Про затвердження Положення про електронні гроші в Україні»). З серпня  ц.р. емісія електронних грошей в Україні має здійснюватися лише банками. Працюючі в Україні системи електронних грошей, зокрема, «Інтернет.Гроші» та «WebMoney Україна» (обидві мають російське коріння) мають привести свою діяльність у відповідність до вимог згаданого вище Положення.

Проведення конференції сприяло виробленню практичних рішень, які визначать майбутнє розвитку електронної комерції в Україні, дозволять усвідомити перспективи взаємовигідної співпраці та оцінити можливості взаємодії бізнесу та держави у цій сфері.

Підготував: Валерій Степаненко

Пошук
НОВИНИ